Cestovateľský zápisník


„Zaujímavé cestovateľské informácie“

5 pekných vodopádov Slovenska – časť 1

V tomto článku si predstavíme päť naozaj pekných vodopádov Slovenska. Zmyslom článku nie je robiť nejaké poradie v štýle „NAJ“, skôr si niečo povieme v duchu ľahkej turistiky alebo príjemnej prechádzky, ktorú zvládneš aj s malými deťmi. Skôr sa zameriame na relax, ako na veľké, turistické či športové výkony.

Lúčanský vodopád - tak pri tomto vodopáde sa o nejakej turistike ani nedá hovoriť. Vodopád sa nachádza priamo v kúpeľnej dedinke Lúčky, v príjemnom parku. Toto je naozaj len o príjemnom relaxe, keď si sadneš na lavičku a v pozadí počuješ zurčať vodu, padajúcu z 13 metrovej výšky. Viac o vodopáde TU.

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád

Králický vodopád - 7 metrov vysoký vodopád nájdeš medzi obcami Tajov a Králiky v Kremnických vrchoch. Dostaneš sa k nemu cez 2km dlhú Králickú tiesňavu. Ide naozaj o krásnu, príjemnú turistiku, ktorú dajú aj menšie, samostatné deti. Ale tu by sme ti odporučili lepšiu obuv. Viac o vodopáde TU.

Králický vodopád

Králický vodopád

Králický vodopád

Obrovský vodopád - keďže hovoríme o ľahkej turistike, tak ako prvé urob to, že sa zo Starého Smokovca vyvez zubačkou - lanovkou na Hrebienok. Tu si už len nájdi informačnú tabuľku a môžeš vyraziť cez krásnu Malú studenú dolinu k Obrovskému vodopádu. Tabuľka hovorí, že by si tam mal doraziť za cca 35min., ale v „pohodička“ tempe, prípadne s malými deťmi si tam za cca 40-45min.. Cestu dáš aj v obyčajných teniskách, ale odporúčame dobrú turistickú obuv, neoľutuješ. Viac o vodopáde TU.

Obrovský vodopád

Obrovský vodopád

Obrovský vodopád

Vodopády Studeného potoka – cesta k týmto vodopádom je obdobná, ako k Obrovskému vodopádu, vyvezieš sa zo Starého Smokovca na Hrebienok. Popri Bilíkovej chate sa vyberieš k Studenému potoku, ktorý preteká cez Dolinu studeného potoka. Potok v tejto doline vytvára množstvo pekných vodopádov. Inak turistické chodníky Obrovského vodopádu a Vodopádov Studeného potoka sú prepojené, takže si môžeš urobiť pekný turistický okruh. Táto časť Vysokých Tatier je veľmi pekná a vhodná pre nenáročnú turistiku. Samozrejme nezabudni na dobré turistické topánky.

Vodopády Studeného potoka

Vodopády Studeného potoka

Vodopády Studeného potoka

Šútovský vodopád – so svojou výškou 38 metrov je pýchou Malej Fatry, jedného z najkrajších národných parkov Slovenska. Šútovský vodopád je najvyšší v Malej Fatre a štvrtý na Slovensku. Na jeho návštevu si vyčleň, ak sa nechceš naháňať, také štyri hodinky, pretože cesta k nemu je z  našej ponuky vodopádov najdlhšia. Dokopy prejdeš cca 9km, ale neboj, zvládnu to aj rekreační turisti, či malé samostatné deti. A určite si obuj dobrú, nepremokavú, turistickú obuv. Tých 9km naozaj stojí zato. Viac o vodopáde TU.

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád

Predstavili sme ti päť naozaj veľmi pekných vodopádov Slovenska. Všeobecne platí, že vodopády sú vyhľadávané turistické atrakcie a platí aj to, že najkrajšie sú na jar, keď sa topí sneh, alebo po výdatnejších dažďoch. Ak si ešte niektorý z nich nevidel, tak neváhaj a „turistikuj“.

Autor a foto: MN a MN. Všetky práva vyhradené.

Dovolenka na Slovensku

Video 5 pekných vodopádov Slovenska

Načitavajú sa ponuky...